strona główna

           

 

 

YOUYA

Anna Jujka

Jest choreografem, nauczycielem i tancerką. Tańczy od 7-go roku życia. W ciągu 22-letniej pracy z tańcem miała styczność z wieloma technikami tanecznymi, dzięki czemu posiada umiejętność łączenia takich stylów jak: funky jazz, street dance, hip hop, jazz, modern jazz, broadway jazz i wiele innych.

Doświadczenie zdobywała w Polsce, Niemczech i we Francji (Paryż). Brała udział w licznych przedsięwzięciach artystycznych: spektaklach, pokazach firmowych, koncertach itp. na terenie całego kraju i zagranicą (Kopenhaga, Wilno, Bonn).2005 - choreografia i wykonanie w technice hiphop/new style/funkyjazz: teledysk Lerek i Nowator "Moja panienka", koncerty Sopot Top Trendy, "Eska Squad" Polsat, "I Ty możesz zostać Św. Mikołajem" TVP 2, mecz piłki nożnej "Artyści kontra Gwiazdy Polsatu" Polsat,

2006 - choreografia w technice jazz/hiphop/funky do II edycji programu "Załóż się" w TVP, choreografia i wykonanie spektaklu "Prenessa" dla firmy farmaceutycznej KRKA-spektakl w technice modern jazz/hiphop z użyciem trapezu,

2007
- wykonawca projektu "Ogarnij sie sam dzieciaku"(zajawki kultury hiphop'u) w warszawskich szkołach, choreografia i wykonanie w technice hiphop/jazz mini spektaklu dla PZU w teatrze "Roma".

2008
- główny choreograf hip-hop w programie "YOU CAN DANCE - PO PROSTU TAŃCZ" TVN.

JURY: dwukrotny członek jury w programie "Dolina kreatywna-taniec" w TVP, dwukrotny członek jury w konkursie tanecznym "Shake Ya Booty", dwukrotny członek jury w konkursie "Booty Challenge", członek jury hiphop/new style "Warsaw Challenge", członek jury hiphop/new style "Check the flow", członek jury streetdance "Break Session".

PEDAGOG: Choreograf i instruktor stylu hiphop profesjonalnej grupy tanecznej Quest, choreograf i tancerka profesjonalnej grupy tanecznej BaSiMo. Współpracuje ze szkołami tańca na terenie całej Polski i zagranicą (warsztaty, szkolenia, choreografie). Obecnie jest

 

Hip-Hop

Charakterystyczną cechą Hip-Hopu jest mocna praca nóg, w połączeniu ze zwartą, plastyczną górną partią ciała. Efektem tego są różnorodne i widowiskowe kroki. Hip-Hop zaczął powoli przenikać do świata kultury masowej na początku lat 80- tych, następnie rozprzestrzenił się po całym świecie.

Jest tańcem dynamicznym, który operuje różnymi formami ruchu: waving (fale), popping (napinanie mięśni), locking. Jest to taniec pełen ekspresji.

Kształtuje koordynację ruchową, wzrokowo-słuchową a także pamięć muzyczną, dzięki tworzeniu oryginalnych choreografii do rozmaitych rozliczeń rytmicznych danego utworu Ragga jam jest całkowicie świeżym stylem należącym do grupy tańców ulicznych takich jak: hip-hop, house, electro boogie, funky style. Powstał przede wszystkim na bazie hip-hopu z lekką domieszką tańców afrykańskich i jamajskich. Najłatwiej zauważalny jest na amerykańskich videoklipach wykonawców dancehall'owych jak np. Sean Paul. Ragga silnie związana jest z izolacjami ciała.

Największe znaczenie odgrywają tu ruchy bioder, klatki oraz praca nóg. Delikatny powrót do korzeni zapewnia dużą swobode ruchów a co za tym idzie wyzbycie się negatywnej energii.