strona główna

           

 


Paweł Michno

Instruktor Egurrola Dance Studio

Tancerz zawodowy, choreograf, pedagog tańca, członek Związku Artystów Scen Polskich (ZASP).

Swoją profesjonalną karierę taneczną rozpoczął w Kieleckim Teatrze Tańca, z którym w latach 1996 - 2000 występował na największych scenach teatralnych w całej Polsce.

W roku 2002 pomyślnie przeszedł eliminacje do musicalu Chicago, którym wystąpił przeszło 150 razy.


Równocześnie rozpoczął współpracę z Zawodową Grupą Taneczna Volt, z którą brał udział w największych produkcjach telewizyjnych takich jak: Programy Sylwestrowe TVP1, Festiwale w Opolu /2002, 2003/, 50 lecie TVP, Idol oraz w licznych pokazach i prezentacjach. Brał udział w trasie koncertowej programu Taniec z Gwiazdami.

Obecnie jest choreografem grupy JAZZ-ONE. Regularnie prowadzi konsultacje choreograficzne z grupami na terenie całej Polski. Paweł cały czas pracuje nad swoim warsztatem tanecznym biorąc lekcje z różnych technik tanecznych. Regularnie jeździ do Francji, gdzie uczestniczy w zajęciach w najlepszych paryskich szkołach tańca tj. Harmonic Studio, Centre Du Danse.

Od roku 2002 jest instruktorem tańca jazzowego w Egurrola Dance Studio Warszawie.

Prywatnie mąż tancerki Magdaleny Soszyńskiej- Michno (Taniec z gwiazdami).


Taniec jazzowy jest jednym z najpopularniejszych stylów tanecznych.
Nieodłącznie kojarzy się z konwencją teatru muzycznego, który rozwinął się przede wszystkim na gruncie amerykańskim i angielskim, jako musical. Charakterystyczną cechą jest także pulsacja swingowa, kształtująca indywidualny, wewnętrzny rytm, niezależny od akompaniamentu muzycznego. Charakterystyczną cechą jest policentryzm, czyli izolowanie poszczególnych części ciała tak, by móc poruszać nimi niezależnie. Korzenie tańca jazzowego sięgają Afryki. W kulturze afrykańskiej słowo "jazz" oznaczało siłę, gwałtowność, ekstazę.


Funky - to fuzja różnych technik tanecznych m.in. jazz i hip hop. Daje to niezwykły wachlarz możliwości ruchowych, uzyskać można dzięki niemu zarówno wielką radość z tańca, jak i znakomity efekt wizualny. Technikę ta charakteryzuje mocna praca nóg na ugiętych kolanach w połączeniu ze zwartą, plastyczną górną partią ciała. Ponieważ tempo w tym gatunku nie jest za szybkie, pozwala ono "pulsować" i wyczuwać ciału najdrobniejsze zmiany w danym utworze.