strona główna

           

 

Adam Adamonis-Krawczyk

Urodzony w Łodzi w ‘79 roku. Pedagog, tancerz, performer, zawodowy aktor. Ukończył Akademię Teatralną im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. 

Tancerz - taniec towarzyski udział w turniejach do 2000 roku. Klasa taneczna S

Instruktor tańca sportowego Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu im. Jędrzeja Śniadeckiego w Gdańsku. Nr legitymacji 1532

Przez wiele lat związany z różnymi szkołami tańca, organizacjami, gdzie propagował autorski program nauczania.

Jako pedagog zajmuje się rozwojem osobistym, poprzez ruch i taniec -dzieci i dorosłych. Uczy tańca jako sposobu poznania siebie i dzielenia się z innymi. Pracuje z dziećmi gdyż uważa że to oni są największymi nauczycielami ruchu. Jego podejście do pracy z ciałem, tańcem jest wielowymiarowe. Jego inspiracje płyną z szerokiego zainteresowania psychologią, medycyną wschodnią, sztukami walk oraz z wpływów twórców nowych metod improwizacji.

„Na swoją drogę wybrałem taniec. A właściwie odpowiedziałem na jego wołanie.

Gdy byłem dzieckiem coś mnie w nim zafascynowało i pozwalałem tej pasji rozwijać się. Przez szereg lat pracowałem zawodowo jako tancerz klasyczny. Z czasem poczułem, że taniec może poprowadzić mnie o wiele dalej. Spotkałem ludzi, którzy dzięki pracy z ruchem odkrywali i uruchamiali niezwykłe obszary siebie, odnajdywali kontakt ze swoją pierwotną siłą i wolnością. W ich oczach widać było niegasnący entuzjazm i radość życia. Towarzyszyła im magnetyczna charyzma i autentyczność. Dynamika ich działania wypływała z jakiegoś głębokiego odprężenia i uważnego podążania za swoją wewnętrzna prawdą, którą ja też zapragnąłem poczuć. Zacząłem wykraczać poza sztywne formy narzucone w tańcu klasycznym i odkrywać dokąd zaprowadzi mnie testowanie i badanie ciała w ruchu. Przestawałem myśleć o tym jaki ma być mój ruch a tylko pozwalałem ciału na działanie - bez intencji i reżyserowania, które dawały iluzoryczna siłę i poczucie kontroli na sytuacją. Zacząłem burzyć mój dotychczasowy schemat myślenia i odkryłem co to znaczy być naturalnym.

Poprzez nowy sposób bycia ze swoim ciałem, spontaniczny taniec, pozwolenie sobie na improwizację i autentyczne spotkanie z drugim człowiekiem odkryłem drogę łączącą nas poprzez ruch z procesem życia, z własną siłą i indywidualnością.”

 

Aktor związany z od roku z teatrem Dramatycznym w Warszawie. Gościnnie występuje w teatrze Scena Prezentacje, teatrze Montownia w Warszawie oraz w teatrze Polskim w Szczecinie.

Udział w musicalu

  • Jesus Christ Superstar w rez. Macieja Korwina, choreografia Jarek Staniek.
  • Realizator autorskich projektów.
  • Ruch sceniczny w teatrze.

FILM

·"Jutro idziemy do kina" - 2007 reż. Michał Kwieciński

- " Barwy Szczęścia" 2008,

 "Teraz albo nigdy" 2008

serial "Przyjaciółki" 2012 Polsat